MERKEZ YÖNETİM KURULU

Vatan Partisi Öncü Kadın, 26 Eylül 2021’de yapılan 11. Olağan Genel Kurultay ile yeni Genel Yönetim Kurulu’nu seçti. Gençlik ile tecrübenin harmanlandığı Genel Yönetim Kurulu 32 kişiden oluşuyor. Genel Yönetim Kurulumuz 29 Eylül 2021 tarihinde ilk toplantısını yaparak genel yönetim kurulu içinde görevlendirmeleri yapmıştır.

İşte kadın mücadelesine önderlik edecek kadro:

1- Meltem Ayvalı- Genel Başkan

1991’de İzmir Kiraz’da doğdu. İlk öğrenimini Kiraz Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda, orta öğrenimini İzmir Karşıyaka Lisesi’nde tamamladı. 2016 yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun oldu.

2009 yılında İşçi Partisi’ne üye oldu. Üniversite yılları boyunca Öncü Gençlik’in çeşitli kademelerinde görev alarak öğrenci hareketine önderlik etti. Türkiye Gençlik Birliği İzmir İl Başkanlığı ve Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

15 Şubat 2015’te Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu Üyeliğine seçildi. Vatan Partisinde Genel Sekreter Yardımcılığı, Meslek Örgütlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 30 Haziran 2019 tarihinde Öncü Kadın Genel Başkanı seçildi.

2- Eylem Göksu Yıldırım- Genel Sekreter 

1997 yılı Konya doğumlu. Selçuk Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümü mezunuyum. 2018-2020 yıllarında TGB ve Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Öncü Kadın Genel Yönetim Kurulu üyesi.

3-Tüzin Tüfekçi- Genel Sayman

Biga doğumlu.
İstanbul Üniversitesi, İşletme Fakültesi mezunudur.
Reklam sektöründe Müşteri İlişkileri Yöneticiliği yapmaktadır.
E. İstanbul İl Başkanı ve E. Öncü Kadın MYK, GYK üyesidir.
Mayıs 2022’de Mihriban Tatar’dan boşalan Genel Genel Saymanlık görevine oybirliği ile seçilmiştir.

4- Ayşe Gürkan- Genel Başkan Yardımcısı 

1986 yılında aktif siyasete başladı. Anavatan Partisi’nde görev aldı. zamanda STK yöneticiliği ve şu an Kadın Kooperatifi Başkan Yardımcılığı görevleri bulunmakta. İnşaat firması sahibi ve 2 kız çocuk annesidir. Anavatan Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığından istifa edip Vatan Partisi’ne katılmıştır.

5- Melda PalabıyıkPropoganda Bürosu Başkanı

1971 Balıkesir Burhaniye’de doğdu. Trakya Üniversitesi Seramik Bölümü mezunu. 2008 yılında İşçi Partisine üye olarak aktif siyasete başladı. Vatan Partisi Edremit ve Öncü Kadın Edremit Propoganda sorumlusu ve Vatan Partisi Öncü Kadın Propaganda Başkanlığı görevlerini yürütmekte. Evli ve 2 kız çocuk annesidir.

6- Yadigar Özen- Uluslararası İlişkiler Bürosu Başkanı 

29 Ekim 1988 yılında Antalya Korkuteli İlçesi’nde doğdu.
İlk ve orta öğrenimini Korkuteli İlçesinde tamamladı. Pamukkale Üniversitesi Fizik Bölümünden mezun oldu.
2011 – 2013 yılları arası Türkiye Gençlik Birliği Denizli İl Yöneticiliği ve Vatan Partisi Öncü Gençlik Denizli İl Yöneticiliği, 2013 – 2014 yılları arasında Vatan Partisi Denizli İl Yöneticiliği, 2014 – 2020 yılları arasında Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu Üyeliği, 2015 – 2020 yılları arasında Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Saymanlığı ve Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 2015 yılından beri Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu üyesidir.
2 Aralık 2020 tarihi itibariyle Görev Vakfı Genel Sekterliği görevini yürütmektedir.

7- Zerrin Öztürk- Eğitim Bürosu Başkanı 

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, 36 yıldır avukat. Doğum yeri, İskenderun’dur. Evli, 2 kız annesidir. Öncü Kadın’ın kuruluşunda, merkez yönetimlerinde görev aldı. Öncü Kadın Merkez Eğitim Bürosu Başkanı, Aydınlık BİNDALLI sayfası sorumlusu, Parti Merkez Eğitim Bürosu üyesi, Öncü Kadın İstanbul İl YK üyesidir. Arapça, orta derece Fransızca bilir.

8- Özge Yaren Enç- Genel Sekreter Yardımcısı 

1997 Ankara doğumlu. Ege Üniversitesi Sosyoloji bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra aynı üniversitede siyaset ve iletişim sosyolojisi alanlarında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Vatan Partisi İzmir Propaganda Bürosu Başkanlığı ve Öncü Kadın İzmir İl Sekreterliği görevlerini yapmıştır. Mayıs 2022’de Tüzin Tüfekçi’den boşalan Genel Sekreter Yardımcılığı görevine oybirliği ile seçilmiştir.

9- Zühre Genişel- Hukuk Bürosu Başkanı 

Aydın Nazilli doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Bugüne kadar Partinin bir çok kademesinde görev almıştır. Halen Vatan Partisi Nazilli İlçe Başkanlığı, Aydın Öncü Kadın İl Başkanlığı, MKK üyeliği ve Merkez Hukuk Bürosu üyeliği görevlerim devam etmektedir. Bir çocuk annesidir.

10- Mihriban Tatar

1957 yılında Sivas’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sivas’ta tamamladı. İzmir Çağdaş Kadınlar Derneğinin on yıl boyunca Saymanlık ve Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Cumhuriyet Kadınları Derneği İzmir Şubesi’nin kuruluşunda görev aldı, Denetleme Kurulu Başkanlığı yaptı. İş yaşamında beş yıl ithalat ve ihracat işleri ile uğraştı. İzmir ve Didim’de büyük alışveriş merkezlerinde müzik ve kitap reyon işletmeciliği yaptı. 6. Olağan Genel Kurulu’nda Cumhuriyet Kadınları Derneği Yönetim Kurulu’na girdi. Görev dağılımında Genel Sayman Yardımcılığını üstlendi. Üç yıl bu görevi sürdürdü. 7. ve 8. Olağan Genel Kurullarda Örgütlenme Sekreteri olarak tekrar yönetime seçildi. 9. Olağan Genel Kurulda Genel Saymanlık görevine getirildi. Tatar, Mayıs 2022’de görevini Genel Sekreter Yardımcısı Tüzin Tüfekçi’ye devretti.

Bağlantılar