Türk Kadınının Seçme ve Seçilme Hakkını Kazanmasının 86. Yıldönümünde Anıtkabir’de

4 Aralık 2020 | Haberler

Öncü Kadın Genel Başkanımız Meltem Ayvalı ve yöneticilerimiz, Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını kazanmasının 86. yıldönümü vesilesiyle Anıtkabir’i ziyaret etti, büyük devrimci önderimiz Atatürk’e minnetlerini sundu.

Genel Başkanımızın Anıtkabir Özel Defterine yazdığı metin:

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu,
Türk Devriminin Lideri Büyük Atatürk,

Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını kazanmasının 86. yıldönümü vesilesiyle Vatan Partisi Öncü Kadın heyeti olarak huzurunuzdayız. Haklarımızın en büyüğünü, medeni bilinen ülkelerin birçoğundan önce elde etmiş olmanın gururunu bugün de taşıyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz.

Kadınımızın insan, birey ve vatandaş kabul edilme hak ve talebine yanıt veren Türk Devrimi, eşitlik ve özgürlük mücadelesini taçlandırmanın yanında demokrasinin ve millet olma bilincinin gelişmesini sağlamıştır.

Yıllardır emperyalizmin siyasi, ekonomik, kültürel tehditleriyle boğuşan Türkiyemiz yeniden Atatürk Devrimi rotasına girmiştir. Cephede savaşan, cephe gerisinde çalışan, miting meydanlarında konuşan, cemiyetlerde vatanı ve hakları için toplanan kahraman Türk kadınından devraldığımız mirasla görevimizin başındayız. Tam bağımsız, özgür, çağdaş ve müreffeh Türkiye’yi kendi ellerimizle kuracağız. Kazanımlarımızı borçlu olduğumuz Cumhuriyetimizi yükseltmek için haklarımıza sahip çıkacak, siyasette ve yönetimde daha fazla yer alacağız. Devrimleri tamamlama hedefine Vatan Partisi ile ulaşacak, Türk kadınının sesini iktidar kürsülerinden en gür biçimde duyuracağız.

Meltem Ayvalı
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı
Öncü Kadın Genel Başkanı

Bağlantılar